V času Evropskega tedna mobilnosti 2018, ki poteka od 16. do 22. septembra, se tudi v sevniški občini zvršča več aktivnosti in dogodkov. Današnji dogodek je v ospredje postavil Boštanj, kjer je bil pri osnovni šoli namenu predan prikazovalnik hitrosti.

Prikazovalnik je nameščen v neposredni bližini šole, ob zelo prometni lokalni cesti pri prehodu za pešce. Njegov cilj je zmanjšanje deleža prehitrih voznikov, kar pomembno pripomore k umiranju prometa in večji cestno-prometni varnosti. Navzoče sta pozdravila ravnateljica Vesna Vidic Jeraj in župan Srečko Ocvirk, pomen varnosti otrok v cestnem prometu pa je zajel glasbeno in dramsko obarvani kulturni program pod naslovom »Vozniki, pazite na nas!«.