Učenci 9. a razreda so se v okviru karierne orientacije udeležili dneva odprtih vrat na Šolskem centru Celje. V uvodnem delu so spoznali utrip dogajanja na šoli, s čim vse se dijaki ukvarjajo izven rednega pouka. V nadaljevanju so se pod vodstvom dijakov-vodičev vključili v številne delavnice, v katerih so raziskovali svoj interes za izbrano poklicno področje, spoznavali srednješolski program, možnost vključitve v le tega ter izdelali praktične izdelka ali pa pridobivali konkretne izkušnje pri opravljanju različnih dejavnosti, nalog in na ta način odkrivali delček značilnosti različnih poklicev. Tako so učenci lahko začutili utrip življenja in dela  v večjem srednješolskem centru, bolje spoznali sebe in svoje interese in pridobili informacije, ki jim bodo v pomoč pri načrtovanju nadaljnjih izobraževalnih poti.

Vesna Kralj