Osnovna šola Boštanj se je tudi letos pridružila projektu Evropski teden mobilnosti (ETM). Slogan letošnje akcije je bil »Trajnostno povezani«.

Izvedli smo različne dejavnosti, ki spodbujajo uporabo koles, javnih prevoznih sredstev in hojo ter varovanje okolja.

Učenci so ustvarjali, iskali predloge za izboljšanje varnosti na poti v šolo, se sprehodili po prometnih površinah in s transparenti opozarjali druge udeležence v prometu. Veliko smo se pogovarjali o varnosti pešcev in kolesarjev v prometu, zato je naše najmlajše prvošolčke obiskal policist. V času podaljšanega bivanja so se s kolesi, skiroji in rolerji vozili po poligonu.

Učenci predmetne stopnje, ki so prikolesarili v šolo, so si prislužili kolesarski zajtrk. Kuharice so jim pripravile okusen šmoren.

Skozi celoten teden smo z izdelki oblikovali stenčas v hodniku šole.

Vse zbrane predloge, kaj bi lahko izboljšali na naših poteh v šolo bomo predali na Občino Sevnica in upajmo, da bodo naše predloge tudi uresničili.

Fotoutrinki aktivnega tedna so v spodnji galeriji.

Nosilki projekta: Janja Kobold in Andreja Vrtovšek